Správa Americkej liekovej agentúry FDA ukazuje, že v klinickej skúške Pfizer vakcíny proti Covid-19 bola celková úmrtnosť zaočkovaných o 24% vyššia ako v placebo skupine. O tomto fakte informoval aj portál Israel National News.
„Od podania prvej dávky do 13. marca 2021 sa celkovo vyskytlo 21 úmrtí v skupine zaočkovaných a 17 v placebo skupine. Žiadne z úmrtí neboli považované v súvise s očkovaním,“ uvádza sa na strane 23 správy FDA. Správa bola publikovaná v auguste pred vydaním riadného schválenia vakcíny touto americkou vládnou agentúrou.
Išlo o dáta za 6 mesiacov od začiatku klinickej skúšky Pfizer vakcíny Comirnaty. V oboch skupinách bolo po 22 tisíc účastníkov. Placebo skupina dostala soľný roztok do svalu. Išlo len o náhodu alebo kauzálnu súvislosť? Napriek tomuto tento vyrušujúci údaj FDA neodradil od schválenia vakcíny pre masové použitie, dokonca nátlakové.
Z neznámeho dôvodu sa však pozorovali nežiaduce účinky po dobu 4 mesiacov len u 58,2% účastníkov klinickej skúšky po 2. dávke vakcíny. Za ten čas bol výskyt nežiaducich účinkov podobný u oboch skupín. Čo však zvyšok účastníkov, kde sa stratili údaje o nich, či prečo vypadli? Za takých okolností je úplne zbytočné hovoriť o nejakých percentách, keďže je to už skreslené a bezpredmetné, keď nepoznáme skoro polovicu prípadov a ich reakcie po očkovaní.
FDA porovnávalo nežiaduce účinky oboch skupín, hoci treba dodať, že aj soľný roztok podaný injekčne (mnohí sa boja jesť viac soli pre zdravotné problémy) nesie so sebou celý rad nežiaducich účinkov. Preto nemožno ani placebo skupinu porovnávať s nezaočkovanými, ktorí žiadne nežiaduce účinky nemajú, keďže im nič nie je pichnuté.
Ako hlavné riziká FDA identikovalo anafylaxiu, myokarditídu a perikarditídu, potenicálne aj zhoršenie choroby v súvislosti s očkovaním a zhoršenie respiračného ochorenia v súvislosti s očkovaním. Potvrdilo, že nemá údaje o použití vakcíny počas tehotenstva a dojčenia ale ani údaje o účinnosti vakcíny (str. 25).
Vzhľadom na vyššie uvedené je na mieste žiadať naše ministerstvo, aby odteraz zverejňovalo aj celkový počet úmrtí podľa vakcinačného statusu pre všetky prípady úmrtí, nielen na Covid. A najlepšie ešte podľa vekových kategórií. Potom môžeme seriózne zhodnotiť, nakoľko je vakcína bezpečná a účinná. Lebo štatistiky európskych krajín naznačujú, že nie je, keďže od leta je v preočkovaných krajinách nárast nekovidových nadúmrtí.
Americký systém hlásení nežiaducich účinkov VAERS ukazuje, že ide o vakcíny s najsmrteľnejším účinkom, aké tu doteraz boli v 30-ročnej histórií amerického systému hlásenia nežiaducich účinkov, ktorý vyžaduje náročné spracovanie záznamu od zdravotníka. USA má pritom cca 60% preočkovanosť proti Covidu, čo zodpovedá preočkovaniu proti chrípke. Prechádzajúce roky sa totiž miera zaočkovanosti proti chrípke pohybovala v rozpätí 40-60%.