Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Stop genocíde na námestiach miest!

12. ročník

transparentpixel
Image

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

STOP GENOCÍDE 2018

Hviezdoslavovo námestie, Bratislava

Tri dni v centre Bratislavy na Hviezdoslavovom námestí neboli najteplejšie. Najprv fúkal vietor, čo je najväčší problém pre postavenie panelov tak, aby sa nepoškodila konštrukcia a prípadným pádom nepoškodili nič v okolí. Vďaka šikovnosti nášho nového koordinátora sa aj tento problém podarilo vyriešiť a s pomocou dobrovoľníkov /viď na fotkách/, ktorým týmto tiež vyjadrujeme vďaku, výstavu a letáky videli okoloidúci Bratislavčania a turisti.

Image
Image
Image

 

Námestie osloboditeľov, Liptovský Mikuláš

Pri fontánach Metamorfózy prebiehalo pokojne naše verejné zhromaždenie s infopanelmi porovnávajúcimi potraty a historické genocídy, aby sme ľuďom vysvetlili, že nenarodený človek je vnímaný ako podčlovek a preto je legálne siahnuť mu na život. Toto je totiž podstata genocíd, kedy jedna skupina ľudí je obratá o právo na život, lebo spoločnosť ju vníma ako nie hodnú rovnakej ochrany ako ostatných. Kuriózna situácia nastala, ako je evidentné z fotiek, keď asi hodinu pred koncom výstavy dlhovlasý mladík prišiel s plachtami pozakrýť obrázky potratených detí. Keďže po odstránení plachiet našim koordinátorom sa vyhrážal postriekaním panelov, privolali sme si na pomoc policajtov, aby mu dohovorili. Podľa zákona o zhromažďovacom práve č. 84/1990 Zb. z., par. 14 Priestupok proti zhromažďovaciemu právu by dotyčnému mohla byť uložená pokuta do 165 Eur, čo však náš koordinátor veľkodušne zamietol, keď na otázku policajtov tentokrát odmietol podať trestné oznámenie. Plachty boli odstránené a k eskalácii konfliktu neprišlo. Je to však skvelý príklad toho, ako dokážu byť obhajcovia potratov vynaliezaví, aby za každú cenu zakryli pravdu o potratených deťoch.

Image
Image
Image

 

Námestie sv. Egídia, Poprad

V Poprade mohli panely Stop genocíde vidieť obyvatelia a návštevníci mesta priamo v centre na Námestí sv. Egídia. Ako všade inde im boli ponúknuté letáky Argumenty proti potratovej genocíde, ktoré si niektorí vezmú, niektorí odmietnu. Ak majú záujem aj vyjadriť názor, položiť otázku a pod. náš koordinátor s dobrovoľníkmi je k dispozícií a ochotne vysvetľuje. Niektorí diskutujú emotívne, resp. nechcú iný názor ani počuť, len vyjadriť ten svoj. Práve obrázky pomáhajú odsunúť emócie bokom a čeliť realite, ktorá je slovami neopísateľná. To je, že denne na Slovensku je usmrtených cca 25 detí. Dnešné generácie sú najviac ovplyvnené vizuálne. Preto odhaľujeme pravdu, ktorú pred verejnosťou chcú potratári a platení obhajcovia potratov skryť.

Image
Image
Image

Hlavná, Košice

Ďalším z miest, kde je veľký pohyb ľudí v centre, sú Košice. Výstava Stop genocíde strávila dva dni neďaleko sochy Immaculaty v týždni, keď je už väčšina obyvateľov mesta doma z dovoleniek a prázdnin. Panely sme rozložili okolo potôčika, bolo ich tak vidieť z veľkej diaľky a nikto sa nemohol vyhovárať, že to uvidia deti. Za tie, ktoré chodia s rodičmi po námestí, rozhodnú rodičia, či ich zobrať bližšie alebo sa vyhnúť výstave. Tie, čo už chodia samé po meste, tak sú už dosť veľké túto tému spracovať. Toto bola výhovorka Krajskeho riaditeľstva Policajného zboru pred 10 rokmi, keď našu výstavu neoprávnene narušili pred Technickou univerzitou v Košiciach. Na základe rozsudku ÚS SR nám museli zaplatiť odškodné a právne trovy. Pred rokom sa zas policajti, dokonca kriminalisti, pokúšali nahovoriť nás na preškrtnutie hákového kríža nad fotografiou holokaustu, čo by znamenalo popieranie holokaustu. Tento rok si už s nadprácou dali pokoj.

Image
Image
Image

 

Bardejovské kúpele

Kým centrum prekrásneho historického Bardejova zýva prázdnotou, Bardejovské kúpele v lete sú preplnené rekreantami, hlavne počas víkendu. Druhý septembrový víkend pri hlavnej ceste, kadiaľ všetci prechádzajú, bola rozostavená výstava Stop genocíde. Je ešte iné kúpeľné mesto na Slovensku, kde to tak žije a kam by stálo zato prísť s výstavou?

Image
Image
Image

 

Námestie osloboditeľov, Michalovce

Putovnú výstavu Stop genocíde sme odštartovali v Michalovciach na Námestí osloboditeľov na frekventovanej križovatke v pešej zóne.  Krásny slnečný deň, priateľskú atmosféru a tragické obrázky doplňala nostalgická hudba gitaristu blízko výstavy. Prvý septembrový týždeň sa tak nad genocídami a potratmi mohli zamýšľať aj stredoškoláci z neďalekých škôl prechádzajúci po námestí.

Image
Image
Image