STOP GENOCÍDE 2018

Námestie sv. Egídia, Poprad

V Poprade mohli panely Stop genocíde vidieť obyvatelia a návštevníci mesta priamo v centre na Námestí sv. Egídia. Ako všade inde im boli ponúknuté letáky Argumenty proti potratovej genocíde, ktoré si niektorí vezmú, niektorí odmietnu. Ak majú záujem aj vyjadriť názor, položiť otázku a pod. náš koordinátor s dobrovoľníkmi je k dispozícií a ochotne vysvetľuje. Niektorí diskutujú emotívne, resp. nechcú iný názor ani počuť, len vyjadriť ten svoj. Práve obrázky pomáhajú odsunúť emócie bokom a čeliť realite, ktorá je slovami neopísateľná. To je, že denne na Slovensku je usmrtených cca 25 detí. Dnešné generácie sú najviac ovplyvnené vizuálne. Preto odhaľujeme pravdu, ktorú pred verejnosťou chcú potratári a platení obhajcovia potratov skryť.

Image
Image
Image

 

Hlavná, Košice

Ďalším z miest, kde je veľký pohyb ľudí v centre, sú Košice. Výstava Stop genocíde strávila dva dni neďaleko sochy Immaculaty v týždni, keď je už väčšina obyvateľov mesta doma z dovoleniek a prázdnin. Panely sme rozložili okolo potôčika, bolo ich tak vidieť z veľkej diaľky a nikto sa nemohol vyhovárať, že to uvidia deti. Za tie, ktoré chodia s rodičmi po námestí, rozhodnú rodičia, či ich zobrať bližšie alebo sa vyhnúť výstave. Tie, čo už chodia samé po meste, tak sú už dosť veľké túto tému spracovať. Toto bola výhovorka Krajskeho riaditeľstva Policajného zboru pred 10 rokmi, keď našu výstavu neoprávnene narušili pred Technickou univerzitou v Košiciach. Na základe rozsudku ÚS SR nám museli zaplatiť odškodné a právne trovy. Pred rokom sa zas policajti, dokonca kriminalisti, pokúšali nahovoriť nás na preškrtnutie hákového kríža nad fotografiou holokaustu, čo by znamenalo popieranie holokaustu. Tento rok si už s nadprácou dali pokoj.

Image
Image
Image

 

Bardejovské kúpele

Kým centrum prekrásneho historického Bardejova zýva prázdnotou, Bardejovské kúpele v lete sú preplnené rekreantami, hlavne počas víkendu. Druhý septembrový víkend pri hlavnej ceste, kadiaľ všetci prechádzajú, bola rozostavená výstava Stop genocíde. Je ešte iné kúpeľné mesto na Slovensku, kde to tak žije a kam by stálo zato prísť s výstavou?

Image
Image
Image

 

Námestie osloboditeľov, Michalovce

Putovnú výstavu Stop genocíde sme odštartovali v Michalovciach na Námestí osloboditeľov na frekventovanej križovatke v pešej zóne.  Krásny slnečný deň, priateľskú atmosféru a tragické obrázky doplňala nostalgická hudba gitaristu blízko výstavy. Prvý septembrový týždeň sa tak nad genocídami a potratmi mohli zamýšľať aj stredoškoláci z neďalekých škôl prechádzajúci po námestí.

Image
Image
Image