Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Pfizer je žalovaný za „kvalitu“ klinických dát o bezpečnosti vakcín, predtým stihol potichu varovať investorov

Nedávno Americká lieková agentúra (FDA) prosila texaského sudcu, aby posunul termín zverejnenia prvého mesačného zväzku 55 000 strán o Pfizer vakcíne proti covid-19, k čomu ju súd zaviazal. Pôvodne agentúra žiadala od súdu možnosť zverejniť len po 500 strán za mesiac, čo by trvalo 75 rokov. Nielen FDA ale aj Pfizer má z toho opodstatnené obavy.

Pfizer najprv zverejnil svoj odhad tržieb za rok 2021 vo výške 81 miliárd, no po súdnom rozhodnutí zdá sa, že očakáva zlé správy. A už je tu aj ďalšia žaloba na súde od whistle-blowerky. Medzitým však vo svojej štvrťročnej správe farmakoncern opravil viaceré pasáže, v ktorých analyzuje pre investorov riziká podnikania. Ak by totiž zavádzal, klamal alebo zamlčal zásadné dáta, môže čeliť žalobe investorov, ako sa to stalo pred rokom AstraZenece ohľadom jej vakcíny proti covid-19. Britský koncern podľa žaloby zakrýval problémy s dávkovaním, ktoré vznikli počas klinických skúšok. Podľa zákona ich mal zverejniť pre investorov.

Portál ZeroHedge zverejnil, ako boli dopĺňané štvrťročné správy Pfizera, aby sa investori, nemohli vyhovárať, že neboli informovaní, že aj „ďalšie informácie týkajúce sa kvality preklinických, klinických a bezpečnostných dát, vrátane auditu a inšpekcie“, „znepokojenia pre integritu klinických dát“, „výzvy súvisiace s dezinformáciami, prístupom, poučením predpisujúcich lekárov a vydávajúcich farmaceutov“ v súvislosti s Covid-19 vakcínou a liekom Paxlovid môžu ovplyvniť biznis farmakoncernu a teda aj cenu jeho akcií

Škandalózne Pfizer už dodatočne aktualizoval dáta o celkovej úmrtnosti pre Americkú liekovú agentúru, ktorú od riadneho schválenia vakcíny minulé leto neodradil ani fakt, že podľa aktualizovaných údajov celková úmrtnosť bola o 24% vyššia u zaočkovaných vakcínou Pfizer ako u placebo skupiny. Vo svojej podstate ide o problematické dáta o bezpečnosti vakcín.

Odhalenia o problematickom priebehu a spracovaní údajov klinických skúšok priniesol ešte koncom októbra odborný časopis British Medical Journal. Whistleblowerka Brook Jackson, bývala zamestnankyňa firmy Ventavia pre dohľad nad klinickými skúškami, najprv podala sťažnosť na firmy Pfizer, Ventavia a ICON americkej vláde. Na jej sťažnosť však rok nik nereagoval.

Preto najnovšie v Texase podáva súdnu žalobu na spomínané tri subjekty, o čom informoval portál The Epoch Times. Whistle-blowerku podporili aj ďalší zamestnanci firmy, ktorí doplnili svedectvá a dôkazy, ako sa hala-bala narábalo s dátam počas klinických skúšok v rozpore s protokolom, ktorý má zaručovať dvojitú zaslepenosť pri skupine zaočkovaných a nezaočkovaných, tzv. placebo.

Albert Bourla, CEO Pfizera, mal doteraz vždy otvorené dvere, zdá sa, nielen k predsedníčke Európskej komisie Ursule von Leyen, ale aj do Bieleho domu. Jeho stretnutia mainstreamové média veľmi nezaujímajú, veď lobbing v USA je predsa legálny. Keď v koncom horúceho júla letel do Washingtonu D.C. na stretnutie v Bielom dome, bol si pravdepodobne žehliť prúser s nárastom úmrtí v preočkovanom Izraeli. Ten mal zas letnú vlnu umierania ako aj v lete pred rokom bez vakcín.

Politici sú v tom prúseri spolu s Pfizerom a pravdepodobne budú zatĺkať do poslednej chvíle, až kým sa všetko neprevalí. Farmamoloch, ktorý v tomto roku očakáva vyše 100 miliardové príjmy, to doteraz zahral na ďalšie dávky, Omikron a orálny liek Paxlovid. Uvidíme, ako uhrá nepríjemné fakty, ktoré ešte len vyplávajú na povrch. Akcie Moderny a Johnson&Johnson už idú dole vodou.