Propagátori očkovania sa priam ukájajú z toho, že odhalenie falošnej štúdie dalo ďalší gól do bránky obhajcom profylaxie, ako zodpovednej voľby v ochrane pred hospitalizáciou pri Covid-19. MUDr. Juraj Mesík poukazuje na desiatky štúdií, ktoré potvrdzujú efektívnosť ivermektínu, ktorý znova chýba v lekárňach. Na skladoch nemocníc však ležia tisícky patentovaného lieku Bamlanivimab, ktorého dávka vychádza na 786 Eur
Analytik globálnych trendov, Juraj Mesík, začína takto svoj status k obrovskému odhaleniu svetových a slovenských médií o Ivermektíne, ktorý je už dlhodobo terčom útokov a cenzúry:
„Krásne ránko pre korupčno-plagiátorskou vládou kontrahovanú tlač a jej veriacich, čo pôjdu do neba,“ čím sarkasticky naráža na to, že už len pre zaočkovaných je pripravené nielen stretnutie s pápežom ale podľa apelov biskupov sa zdá, že aj kráľovstvo nebeské.
Pokračuje citátom infektológa Petra Sabaku: „Štúdiu, ktorá mala dokazovať účinnosť ivermektínu proti covidu, stiahli, pravdepodobne z etických dôvodov. Jej výsledky boli od začiatku až podozrivo dobré. Ako prvý v nej objavil chyby študent.“
Údajne údaje aj účastníci boli v tejto štúdii z Egypta vymyslené, čo neprekvapí, ak by niekto chcel zdiskreditovať tento lacný liek proti Covidu.
Záujem médií zaviazaných farmafirmám útočiť na tento úspešný a dlho používaný antivirálny liek, ktorému patent už dávno vypršal, je obrovský. Vakcíny by totiž nedostali v USA podmienečné schválenie, ak by existovala účinná liečba na Covid-19.
Z toho 30 bolo randomizovaných klinických štúdií, ktoré ukázali 60% zlepšenie priebehu ochorenia covid-19. Vyše 20 tisíc pacientov sa zúčastnilo vo výskumoch. V profylaxii, teda ak je užívaný vopred, napr. od začiatku covidovej sezóny, ivermektín až o 85% zlepšuje priebeh podľa 13 profylaktických štúdií. O 74% zlepšuje priebeh, keď je používaný ako včasná liečba podľa 26 klinických skúšok. O 43% nastáva zlepšenie v neskorej fáze liečby, vychádza z 21 štúdií.
Tieto diskreditačné kampane majú napomôcť predaju patentových liekov. Napokon to bude zjavne aj motivácia koncernu Merck, ktorý Ivermektín vyrába, no na covid ho neodporúčal. Minulý mesiac však Merck oznámil, že za 1,2 mld predal americkej vláde nový experimentálny liek Molnupiravir. Tento liek proti covid vychádza na cca 700USD. Ešte v zime skúšali predávať biologický imunomodulátor MK-7110, ale americká lieková agentúra FDA ho vyhodnotila ako neúčinný.
Malý kšeftík urobila aj táto vláda na inom lieku. Zdravotnícke noviny uvádzajú: „Za 15-tisíc ampúl bamlanivimabu sme zaplatili 12,9 milióna eur, jedna dávka vychádza na 786 eur. Od začiatku mája (do 10. júna) ho podali siedmim pacientom. Väčšina oslovených fakultných a univerzitných nemocníc zatiaľ nemá s jeho aplikáciou skúsenosti. Doteraz nebol podaný žiadnemu pacientovi,“ odpovedá väčšina nemocníc.
MUDr. Mesík oprávnene hovorí o drancovaní krajiny korupčno-plagiátorskou vládou.
„Drahé, nové lieky odskúšané na pár ľuďoch sú absolútne OK: Remdesivir, špachtle do nosov či teraz masové vakcinovačky nie sú zďaleka všetko – počíta sa každý vytunelovaný miliónik, len musí skončiť v tých správnych vreckách.“
Bamlanivimab bol schválený na experimentálne použitie ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím tesne pred jeho odstúpením. Smutné je, že Iveremektín však za svojho ministrovania do lekárni nevedel alebo nechcel zabezpečiť.
Problém tejto vlády vidí Juraj Mesík v tom, že existujú „efektívne, absolútne bezpečné liečivá otestované na stovkách miliónov ľudí a stojace dve-tri eurá ako IVM či vitamín D.“
Tie by bolo ťažšie nakúpiť na predražené ceny, lebo tie sú všeobecne známe. Tých, ktorí si chcú za vlastné kúpiť vitamíny a ivermektín, však budú ešte znevýhodňovať, lebo sa cítia zdraví na očkovanie, ktoré štát nakúpil. Tak nám liberáli naordinovali ešte viac špajchlí do nosa a budú rozprávať o tom, ako trh má všetko vyriešiť, len nie pandémiu. Oni lepšie vedia ako trh a zadubení Slováci.